Utgångspris: 1 250 000 kr
Beskrivning av Villa Smultronstigen 3
- Antal rum: 5
- Storlek: 117 m²
- Byggår: 1974
Drömboende i Nässjö kommun
Välkommen till Smultronstigen 3 i den vackra Nässjö kommun! Här har du chansen att förverkliga dina drömmar och skapa ett hem som är helt anpassat efter dina smakpreferenser. Detta charmiga hus, byggt 1974, erbjuder en fantastisk potential för dig som vill sätta din egen prägel i en trivsam miljö.
Rymlig och funktionell planlösning
Med en boyta på 117 m² fördelar sig huset på två plan, vilket ger generösa ytor för hela familjen. Här finns gott om utrymme för att både umgås och dra sig tillbaka. Den trevliga tomten på 728 m² erbjuder dessutom en plats för utelek och avkoppling.
Nära till vatten och natursköna områden
Bara 950 meter från hemmet ligger det vackra vattnet, perfekt för sommarens picknickar eller vinteräventyr vid sjön. Det omgivande området bjuder på naturskön miljö och många möjligheter till friluftsliv.
En unik renoveringsmöjlighet
Fastigheten säljs i sitt originalutförande, vilket ger dig friheten att renovera och inreda efter just din stil och smak. Tänk att kunna skapa din drömhem med egna idéer – möjligheterna är oändliga!
Familjevänligt område
Smultronstigen ligger i ett av Nässjös mest familjevänliga områden, vilket gör detta till ett perfekt val för dig som söker ett tryggt och trivsamt boende för hela familjen. Här kan barnen leka fritt, och du kan njuta av ett samhälle som erbjuder gemenskap och trygghet.
Med en driftskostnad på endast 40 800 kr om året får du ett prisvärt boende i en fantastisk miljö. Missa inte chansen att uppleva potentialen på plats – boka en visning idag!
Karta för Smultronstigen 3
https://www.hemnet.se/bostad/villa-5rum-hultet-nassjo-kommun-smultronstigen-3-21563834
Avstånd till vatten: 950
- Nässjö kommun
- Jönköpings län
- Postkod: 57137
Lämna ett svar