Utgångspris: 1 495 000 kr
Beskrivning av Villa Hagagatan 6
- Antal rum: 5
- Storlek: 122 m²
- Byggår: 1932
Fräsch villa i centrala Ekenässjön
Välkommen till denna charmiga villa belägen på Hagagatan 6 i Vetlanda kommun! Med en boyta på 122 m² och en generös tomt på 1220 m², är detta ett perfekt hem för familjen som söker både utrymme och komfort. Byggd 1932 och nyligen renoverad med stiliga detaljer, är detta en fastighet du inte vill missa.
Perfekt läge nära sjön
Totalrenoverad interiör
Interiören har genomgått en totalrenovering 2022, vilket innebär att du kan flytta in utan att behöva tänka på stora renoveringar. Det smakfulla köket har en öppen lösning mot matplatsen, vilket ger en härlig atmosfär för både vardagsliv och festliga tillfällen.
På det övre planet finner du ett nytt och exklusivt badrum, utrustat med både bubbelbadkar och dusch, vilket gör det till en avkopplande oas efter en lång dag.
Nya fönster och fasad
Fastigheten har nya 2-glasfönster och ny panel som installerades 2022, samt en nyligen målad tegelfasad 2023, vilket säkerställer både energieffektivitet och ett fräscht utseende.
Rimliga driftskostnader
Med en driftkostnad på endast 30 030 kr, får du ett lättskött hem som inte belastar plånboken för mycket.
Detta är verkligen ett hus att bara flytta in i och trivas i direkt! Ta chansen att investera i ditt drömhem i Ekenässjön, där komfort och stil möts. Kontakta mäklaren för mer information och bokning av visning!
Karta för Hagagatan 6
https://www.hemnet.se/bostad/villa-5rum-ekenassjon-vetlanda-kommun-hagagatan-6-21288297
Avstånd till vatten: 200
- Vetlanda kommun
- Jönköpings län
- Postkod: 57450
Lämna ett svar